HomeŠvédskoPoslední zápas sezony: Falun chce sundat Storvretu z trůnu, jde ale i o Liverpool a Citizens

Poslední zápas sezony: Falun chce sundat Storvretu z trůnu, jde ale i o Liverpool a Citizens

- - 0

Sezona končí. Teď už zbývá jen jediný zápas. Finále. Švédská florbalová superliga korunuje svého krále už po sedmatřicáté. Hráči Storvrety se mohou stát novými rekordmany, ještě žádný klub zlato nevyhrál víc než pětkrát. Jenže proti bude odhodlaný Falun.

V posledních devíti letech nemá SSL jiné vítěze než Storvretu a Falun. Jenže ve finále se oba týmy spolu setkaly jen dvakrát a bilance je vyrovnaná. Loni vyhráli Orli z Uppsaly a tak má Falun o motivaci víc. Prohrát finále dvakrát za sebou? To Galantemu neříkejte…

V tradičním souboji o zlato na jeden zápas se nejlepší dva švédské florbalové týmy střetávají už poosmnácté. Poprvé se hrálo ve staré hokejové hale Hovet, dějiště SM-final se ale několikrát měnilo. Jednou se dokonce hrálo ve fotbalové Tele2 Areně. Tentokrát se ale poslední zápas sezony opět odehraje ve slavném Globenu.

Odborníci se shodnou, že ve finále jsou opravdu dva nejlepší týmy. Storvreta vyhrála základní část, vytvořila bodový rekord a v play off ztratila jen jediný zápas. Na hřišti řádí Alexander Rudd, ostrými pálí Albin Sjögren i Jimmie Pettersson a strach jde z rány Robina Nilsbertha. Do formy se znovu dostal gólman Viktor Klintsten, který ožívá právě v bojích play off.

Síla Storvrety je ale v kvalitě všech řad a i když Andreas Harnesk v sezoně protočil jen 21 hráčů, tým zejména ve druhé polovině sezony šlapal jak hodinky.

Falun dnes rozhodně není takovým kolosem jako Storvreta. Dlouhá léta se v podstatě hrálo na dvě lajny, a i když kouč Thomas Brottmann měl snahu rozprostřít síly mezi tři pětky, jsou vidět hluchá místa. Z předsezónních posil se do základu zapracoval defakto jen Johan Samuelsson.

Jinak se ale dá říct, že výkony Falunu rostou s velkými zápasy. Rasmus Enström nebo Emil Johansson umí být rozdílovými hráči i v duelech se Storvretou, Galantemu to stále pálí a novou kometou je rychlonohý Omar Aldeeb. Výhodou Falunu je pak také univerzálnost několika opor. Adriansson, Larsson i Ciya Hajo mohou defakto alternovat na jakémkoliv postu a tak je hra týmu oproti Storvretě méně čitelná. Mrzí snad jen zranění beka Johana Falhströma.

Souboj Storvrety s Falunem přinese i jeden pikantní souboj dvou dávných kamarádů a bývalých spoluhráčů. Johan Samuelsson a Robin Nilsberth vyrostli v Sundsvallu a společně kdysi váleli za tamní Granlo. Klub ale zkrachoval a tak si každý musel najít nový tým. „Hráli jsme spolu snad od 11 let, prostě od školy. Ale naposledy jsme spolu mluvili snad na podzim, když jsem přestoupil do Falunu. Od té doby nic. Prostě jsme dnes soupeři,“ říká Johan Samuelsson.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Skinkcupen-96, Nettocupen-97 och nu VM-14… #1988-89. #granlobk #innebandyvm

Příspěvek sdílený Johan Samuelsson (@johsam2),

Nilsberth dává znát respekt. „Bude to zvláštní. Johan je dobrý hráč, na kterého musíme dávat pozor. I na něj se zaměříme, bude to 60 minut, kdy ho nemůžeme šetřit,“ připouští. Sám už přitom dvě švédská zlata vyhrál, to Johan byl jen jednou s Dalenem ve finále, tehdy právě společně s Robinem. Švédské zlato je pro Johana Samuelssona vysněná meta. Ale mezi těmito dvěma to vře ještě jinak. “Když hráli o víkendu Citizens, tak jsem jim přál, aby United porazili. Jednoduše nepřeji titul Liverpoolu,” vyprávěl s úsměvem velký fanda Arsenalu Johan Samulesson a rýpl si do Nilsbertha, který vyznává barvy týmu z Anfield Road.

Finále švédské SSL mezi Storvretou a Falunem začne i na obrazovkách NOVA Sport 1 v sobotu v 15:10. Předprogramem bude od 14:55 speciální finálový Florbal magazín. Vedle Tomáše Borovce a Tomáše Rambouska vás soubojem o zlato provede i Milan Tomašík, který si SM final zahrál ve své kariéře hned třikrát.

 

Pravděpodobné sestavy:

Storvreta (trenér Andreas Harnesk)

80 Viktor Klintsten (69 Jacob Pettersson)

13 Mattias Samuelsson – 97 Robin Nilsbert
21 Jesper Berggren – 77 Tobias Gustafsson
33 Simon Götz – 11 Filip Stenmark

22 Albin Sjögren – 16 Victor Andersson – 92 Alexander Rudd
8 Jimmie Pettersson – 17 Niklas Winroth – 12 Henrik Stenberg
66 Rasmus Sundstedt – 10 Fredrik Lindholm – 20 Valdemar Ahlroth

 

Falun (trenér Thomas Brottmann)

35 Johan Rehn (30 Emil Lilja)

13 Thomas Holmgren – 22 Emil Johansson
33 Johannes Larsen – 15 Simon Berg
8 Jonas Adriansson – 66 Adam Fernqvist

9 Alex Galante – 2 Johan Samuelsson – 7 Rasmus Enström
14 Malte Lundmark – 68 Casper Backby – 10 Omar Aldeeb
79 Alex Hallén – 97 Ciya Hajo – 20 Adam Colling

 

 

 

 

Žádné komentáře

Vyhledávání

Rubriky

Populární články

Přidejte se

Znáte i vy zajímavé florbalové příběhy, které by stálo za to, zapsat do kroniky? Napište mail a vyprávějte.

Nejčtenější články

Rubriky

© Copyright 2020. Florbal Magazín