HomeMS 2018Kronika MS, den 7: Video s rozumem, absence zahrádkářů a jedna pěkná rozhalenka

Kronika MS, den 7: Video s rozumem, absence zahrádkářů a jedna pěkná rozhalenka

- - 0

Deník sedmého dne? Byl to takový nudný den, co říkáte. Všechno podle plánu, postup Finů, kteří nenadchli. Ale i Švédů, kteří to zase roztočili.

Ale na Podviňáku to byla zábava, to si pište! Zajímavé věci se pak taky děly dopoledne v O2 areně.

Street floorbal bez zahrádkářů

Tam jsem chtěl taky zahrát. A říkám si, že k tomu nebylo zas až tak daleko. Jenže nás na turnaji v Ústí vyřadili ve čtvrtfinále nějací Frajírci. No a vida, opravdu se finále Street Floorballu hrálo přímo na hřišti, kde se bude v neděli rozhodovat o nových mistrech světa. Finalistům jsem dneska trochu záviděl a zároveň tleskám a gratuluji vítězům z Jaroměře, kteří ve finále porazili Sukmistry. Je fajn vidět, že ve městečku, které jako jedno z prvních v Česku objevilo florbal, tenhle sport stále kvete. Jarda Marks je jistě pyšný. A nám, Zahrádkářům Kersku, zbyly na památku aspoň pěkné fotky z léta.

Paddy je fakt v žurnálu!

Fakt jsem zprávu o Paddym napsal jen tak z intuice z jednoho námětu. A jen co kronika čtvrtečního dne vyšla, hned jsem dostal avízo, že Patrik Dóža je opravdu model a má několik parádních stran v magazínu For Men. Musel jsem si to nechat poslat. A opravdu. Společně s Paddym předvádí kolekci oblečení i Ondřej Mikeš. Jsou to sekáči, ti florbalisti. Běžte pro FOR MEN do trafiky, má to styl.

Gól v poslední vteřině a zase VIDEO!

O videu už tu jednou řeč byla. A dnes tedy druhá zmínka. A zase s pochvalou. Sice jdu s denním zpožděním, ale až dnes jsem tenhle moment objevil. Florbal totiž bere pomoc videa tak nějak lidsky, se selským rozumem. Nejsou potřeba žádné grafické pomůcky, žádná jestřábí oka, ale prostě postačí soudnost a rozvaha. Odhalení detailů.

Švýcarská děvčata, která už jsem nominoval na finále šampionátu, rozklíčovala gól se sirénou v duelu Japonců se Singapurem. A branku neuznala! Proč? Jednoduše proto, že Corina Wehinger nezmatkovala a počkala si na spodní záběr, který ukazoval časomíru společně se střelcem.

V době nahrávky je patrný čas 19:58. A když se Pimpa Veerasak opřel do míčku, bylo na časomíře 19:59. Jenže florbal není basketbal, kdy se počítá moment, kdy míč opustí ruku. A na snímku videa je pak i zřejmé, že v době 20:00 míček prolétá teprve kolem bránícho hráče.

Bez frází

Tenhle příběh mě mrazil už před pěti lety. O tragédii, kterou si prožil Milan Tomašík, jsem se dozvěděl hned druhý den. Ani už nevím, jak byl tehdy napsaný titulek, ale psal mi Gary, že to není moc citlivé, vzhledem k tomu, co se přihodilo… Letěl jsem to upravit. Léta jsme se s Milanem potkávali, dnes spolu občas komentujeme švédskou superligu, ale ta smutná story pro mě byla tabu, nikdy jsem neměl odvahu se na cokoli zeptat. Dnes je to venku. V silné zpovědi, jak to český Player´s Tribune dokáže podat. Prostě bez frází.

Zrádná finská nuda?

Budeme hrát semifinále s Finy. A já vlastně doteď nevím, co si o nich mám myslet.

Porazili Němce po nudném výkonu 6:1. A nemyslím, že mají nějaký vyšší limity. Trestají chyby, to ano. Jenže sami máloco vytvoří do gólových šancí. Miloval jsem dobu  J-P Lehtonena, Jussily, Hyvärinena, Vänttinena, Santtu Mannera. Mám rád Kukkolu. Chodím v mikině Finnsta. Ale tohle Finsko se mi nelíbí. Někde ztratilo kreativitu. Na to, jak nahoru-dolů se to ve Finsku mydlí, je to tady v Praze strašně utažené a pomalé. Možná proto, že mají nejstarší tým na šampionátu a povětšinou už to nejsou takoví běžci, jak bývalo zvykem. Ale samozřejmě, viděli jste ten zatraceně rychlý kontr v duelu se Švédskem…

Rozhalenka

Já nevím, ale tohohle chlapa musíte milovat. Petr Koutný dotáhl Slováky sice „jenom“ na 9. příčku, ale i ten poslední zápas, který byl pouhou formalitou a kdekdo jiný zklamaný by to odehrál bez zájmu a energie, dokázal prožívat, až jsem o něj měl strach.

Jindy pečlivě vystřižený v parádním obleku, tentokrát sako zahodil a povolil tři knoflíky košile. Koučoval své kluky s takovým entuziasmem.. A oni to urvali! Otočili. Vyhráli nad Estonskem 7:5, protože víc chtěli.

Máte pocit, že by měl končit? Aj napriek tomu, že mi trénerské obdobie pri tejto reprezentácii končí, budem bojovať o jej predĺženie o ďalšie dva roky!“ povedal pre web slovenského florbalového zväzu.

A já bych mu přál, aby mu Slováci dali i pro další období důvěru. Chyběl by mi.

Tým dne: Kanada

Zjistil jsem, že se mi vytratily anketní okruhy. Tak se k nim dnes s omluvou vracím. Tým dne byl jednoznačně Kanada. Otočka z 2:5 na 6:5 v duelu s Austrálií o konečné 11. místo byla impozantní. Opravdu mě dnes javorový list nadchl. Bojoval až do konce, na rozdíl od Australanů, kteří si mysleli, že si ještě v poslední třetině dají pár gólů na rozloučenou. Nedali, naopak šťastná teč Brandona Barbera v poslední minutě je potrestala.

Už je zas 1 hodina v noci. Je čas spát. Těším se na sobotní semifinále. Češi hrají už od 16 hodin. Budete tam? Kluci to budou potřebovat!

 

Tomáš Rambousek

Žádné komentáře

Vyhledávání

Rubriky

Populární články

Přidejte se

Znáte i vy zajímavé florbalové příběhy, které by stálo za to, zapsat do kroniky? Napište mail a vyprávějte.

Nejčtenější články

Rubriky

© Copyright 2020. Florbal Magazín