HomeBlogZpátky v realitě? Delong na beku, pankáč ke stropu a kompars na Spartě

Zpátky v realitě? Delong na beku, pankáč ke stropu a kompars na Spartě

- - 0

Zpátky v realitě? Tak trošku. Česká florbalová superliga si řekla, že trumfne tu švédskou a začalo se už v pátek. Děly se věci? Vlastně děly! Bylo vidět, jak kdo naložil s pauzou, kterou obstaralo mistrovství světa. Řeknu vám, v Ostravě to teda slušně prochrápali…

Anebo to nezvládli, nebo ta cesta do Prahy v pracovní den byla prostě vražedná. FBC byl na Spartě jen jako kompars. Možná se na jednoznačném průběhu zápasu podepsal fakt, že Čonka-Skyba nebo Bauer se ještě nezotavili ze zklamání z MS. To Milan Garčar, který spoustu času strávil v O2 areně na střídačce, si užíval. Výsledek 9:2 vypovídá o všem. Sparta mohla dát zatavenému FBC i víc gólů.

Zápas večera se ale pro mě hrál v Pardubicích. O co šlo? Vlastně o play off. Bohemka měla ještě 5 sekund před koncem 3 body. Nakonec veze domů jen jeden. Kdoví, jestli jí to nebude po 26. kole mrzet. A Honza Kourek? Možná škoda, že z Pardubic je do repre daleko. Tohle je hráč před bránu i pro nároďák. A navíc, Márovi Ďopanovi to „perníkáři“ otrávili. Hráli sice jen na dvě lajny, ale vyplatilo se. Nakonec se smálo skoro 500 fandů na tribuně. Prostě super.

Bolka možná lituje, že na zpáteční cestě ze Znojma nemohla sehrát ještě jeden zápas třeba v Brně. Ani se moc nezapotila a stejně vyhrála o 10 gólů. V náročném programu by ušetřila síly. Buldoci totiž taky nebyli bůhvíjak připravení a Liberec veze pohodlné vítězství.

Tatran nedbal na to, že Česká Lípa přijela v plné palbě i s navrátilci Jardou Eklem a Tomášem Kadlecem a po úvodním varování nasázela 11 fíků. Devatenáctiletý Marek Pixa dal hattrick.

No a nakonec Vítkovice. Trošku dieta, reprezentanti dostali na rozdíl od jiných klubů volno. Naskočil jen Adam Delong a to ještě na beku. I tak to na Pantery stačilo.

Přidám jeden bonus z Finska. Myslíte, že vítali mistry světa? Kdepak, největší slávu si užil Mikael Järvi. Tahle noc patřila jemu. Sice přišel v kvádru a vystřižený jak ze žurnálu, pro mě ale stejně zůstane ve vzpomínkách jako pankáč s florbalkou. Číslo 82 už nikdo nikdy ve Viikingitu neobléke. Na to vemte jed.

—–

Co čeká o víkendu? Už i švédská SSL. Linköping čeká těžká bitva s Växjö, první zápas pro Matěje a spol. skončil debaklem 1:9. Jak to dopadne? Na to se můžete podívat na NOVA Sport už v jednu odpoledne, zápasem vás provedou Honza Barák a Tomáš Borovec.

Pro mě ale bude zápasem víkendu duel Dalen – Storvreta. Šest unavených a zklamaných reprezentantů musí jet do Umea a tam na ně čeká odhodlaný Dalen s Mansem Parsjo Tegnerem v bráně. Vsadím, že Storvreta si na body možná ani nesáhne.

V české lize pak v Bolce uctí památku prezidenta klubu Josefa Volfa při utkání s Vítkovicemi. A nejzajímavější zápas boje o play off čekám v České Lípě. Tam se to bude řezat, přijede Ostrava. Běžte na ligu. Nebude to nuda.

Žádné komentáře

Vyhledávání

Rubriky

Populární články

Přidejte se

Znáte i vy zajímavé florbalové příběhy, které by stálo za to, zapsat do kroniky? Napište mail a vyprávějte.

Nejčtenější články

Rubriky

© Copyright 2020. Florbal Magazín