HomeBlogMaskot obžalovaný ze sexismu, Sparta bez kouzla, je suis Binder a také díky Ivoši!

Maskot obžalovaný ze sexismu, Sparta bez kouzla, je suis Binder a také díky Ivoši!

- - 0

Jede to fofrem. Člověk ani nestačí reagovat. Tři týdny pauzy kvůli mistrovství světa se prostě musí dohnat. A tak se ve florbalovém světě mohou stát věci, které by se za normálních okolností možná nestaly. Ale, aspoň je zábava!

 

O jedenácti statečných

Začnu jednou krásnou šou. Holky z Jičína vyrazily do Ostravy na slušnou loupež. Na dvě pětky, na pohodu a pro radost. Já vím, už jsem četl různě po síti, jak tenhle tým degraduje ženskou extraligu. Že prý skoro netrénují, že by měly předávat zkušenosti v týmech těm mladším. Takže asi takhle: Ostravě předaly zkušenost náramně. Přijet v 10 do pole a dát ambicioznímu FBC 10 kusů je mazec. A je super, že Anet Jarolímová nebo Gabča Žůrková můžou pořád nejvyšší ligu hrát, že jim to tenhle tým umožnil. Pořád na to mají, i když netrénují 5x týdně. A prý jim v Ostravě nakonec přáli i domácí diváci… Asi proto, že to byl takový pěkný příběh z města pohádek.

Sorry, perníčku. Takhle ne

Posledně jsem chválil Pardubice, jak že zabojovaly a budou se rvát o play off. Sorry, asi nakonec nebudou. Nechat i napodruhé všechny body Buldokům? To je fatál, který možná bude tým stát zase návrat do děsivého boje o záchranu.

Ještěd zase baví

Zato Liberec jede. Příležitosti, které se nabízí, využívá bezezbytku a prožívá nejlepší sezonu z posledních 10 let. Nejde jen o ligu, kterou si užívá, ale třeba i o pohár. Postup do semifinále si tenhle mančaft zaslouží. Po výhře nad Spartou namlsanou Bohemku sfoukli pod Ještědem jako svíčku. A pak ještě jeden postřeh. V neděli ráno jsme pokládali povrch v hokejové aréně a už od deváté ráno se do honosného prostředí scházely desítky capartů na klubový turnaj.

Potkal jsem Lukáše Nesměráka, Jirku Hypše nebo Zdeňka Skružného se svými dětmi. Prostě bylo vidět, jak tenhle klub zase ožívá a generace starých známých tváří vrací klubu to, co jim dal. Záviděl jsem jim to. A vím, že je to strašně bavilo.

Sparta kouzla zbavená

Sparta narazila. Narovinu, tohle bylo pro mě opravdu velké překvapení. Copak o to, jedna prohra v TV zápase, to se prostě stane, i když hrajete „doma“ jako hosté proti Bohemce. Jenže za tři dny přišla ještě jedna sprcha, tentokrát od Tatranu. 2:8 a 2:7. To bolí. Ale pro Spartu možná dobře, že krize přišla okolo Vánoc. Za dva-tři měsíce v play off by to mohlo bolet ještě víc. Všiml jsem si, že se do sestavy Sparty vrátil Matěj Pruner. Za mě jedině dobře. Superliga mu dá víc než jistě atraktivní vedlejšák v Karlových Varech.

Zase kauza kauzička

Z českých luhů ještě jedna zapeklitost. Protože český florbal a i jeho fandové mají kauzičky rádi, tak tady jedna jednu servíruji: Tatran a Liberec si to rozdají o finále Poháru. Jénže! Termín je namalovaný na 3. ledna. Leč v té době má být PĚT střešovických hráčů s dětmi na Gothia Cupu. Střešovice by rádi jiný termín, jenže Liberec to prý neakceptuje.


To zas bude zlé krve, nebo to ještě někdo zachrání? Tak sluníčkový ten florbal v Česku poslední měsíc byl…

——

Českou extraligu ale, přiznám se, dneska už znám trošku míň, než severskou SSL. Takže ještě pár poznámek a glos k ní.

Je suis Honza Binder!

Vím, že za neúspěch českého nároďáku na MS nemohli gólmani. Přesto si dovolím tvrdit, že tenhle zrzavej šoumen z Kalmarsundu měl být v Praze minimálně jako česká dvojka. Třeba proto, že ve Švédsku si opravdu vydobyl respekt a i na tréninku na něj pálí třeba Kim Nilsson. Na jaře vychytal postup do elity, kdo z českých gólmanů to může říct? Jasně, to už je půlroku zpět.

A jaká je situace nyní? Vůbec to nemá lehké. Klub pořídil hodně slušného konkurenta. Kalle Bending dostává víc prostoru. Jenže když dostane „Binec“ prostor, vždycky přesvědčí. Je na něj spoleh. Poslední story je o tom, jak Mullsjo vyhnalo Bendinga po první třetině z brány čtyřmi góly. Honza Binder šel do kasy za stavu 2:4. Nakonec ale po třetí siréně běželi jeho týmoví parťáci právě k němu a plácali ho po zádech. Zamkl bránu, za 40 minut zapsal 14 sejvů, nepustil ani jeden gól a Kalmarsund otočil na konečných 6:4. Nazdar!

Kdo fandí českému florbalu, musí fandit i Honzovi na téhle štaci. Prostě všichni jsme Honza Binder!

Vzpoura vybrakovaných

Jönköping. Tenhle tým mě nepřestává překvapovat. Před sezonou se na něj vykašlalo několik hráčů. Hlavně kvůli penězům. Prostě v JIK nenajdete zrovna ideální podmínky. A tak trenérovi Jakobu Olofssonovi Adelinovi zbyli jen ti věrní. Ti, pro které je JIK srdeční záležitost. Před sezonou vypadali na sestup. A teď? Hrajou náramně a dobývají osmé místo. Navíc opravdu pohledem na předvedenou hru by na něj mohli mít i nárok. Jde o to, zda vydrží dech.

Ale k věci. Derby mezi Mullsjö a Jönköpingem bývá vyhrocené. Sebevědomé Mullsjö, které rivalovi před sezonou přetáhlo třeba klíčového beka Oskara Malmgrena, ale tentokrát zle narazilo. Vybrakovaný tým vyhrál venku na hřišti favorita 7:2! Zářil hlavně Otto Weidman, který před časem neprožíval zrovna ideální čas. Ve Växjö se posmívali sexuální orientaci jeho bráchy. On se sourozence zastal. Machýrci z Vipers skončili u disciplinárky. Od incidentu je každým dnem lepším hráčem. V Mullsjö dal hattrick.

A ještě jedno jménu z Jönköpingu. Emil Nilsen. Ofenzivní obránce, 21 let, sebevědomý, bezchybný. Všímejte si ho. Hlavně díky němu hraje Jönköping o play off místo o sestup.

Jirebeck is back

Nevím, mně se Örebro prostě líbí a od začátku tvrdím, že nespadne. I když tedy, gólmanská dvojice je jedna z nejhorších v lize. Jasně, týdny před MS prožívali Kings těžké období. Simon Jirebeck si vyhodil rameno a na 6 zápasů byl mimo hru. Jen co se ale vrátil, tak hned přispěl k vítězství. S kapitánem bude Örebro zase dělat body.

Boom Boom Carlboom

A poslední postřeh z SSL. Kdo bude hrát o titul? Tabulka ukazuje jasně, že Storvreta a Falun zase utíkají zbytku pole. Já ale věřím, že karty zamíchá i Dalen. Po MS sehrál dva zápasy právě s největšími favority. Storvretu měl na talíři. Vedl 4:1 a pak zazdil 5 minutovou přesilovku. Kolaps nastal během 10 minut a byla z toho prohra 6:9. Škoda. Ale pozor, ve Falunu už Ketil a spol. vyhráli. Sice na nájezdy, ale vyhráli. A ten rozhodující dal Andreas Carlbom, kterému je 37 let. Dřív nosil na dresu číslo 100. Dneska je skromnější, stačí mu DVACÍTKA. Ale stejně je to mazec!

Floorian obžalován ze sexismu

Jo, ještě jedna věc ze severu. Pokud si myslíte, že se ve Švédsku řeší prohra ve finále MS, tak to opravdu není hlavní téma. Tématem je odtržení SSL od švédského svazu. Prostě elitní kluby si chtějí nejvyšší ligu řídit samy.

No a druhá zásadní věc. Řeší se sexismus v průběhu MS v Praze. Problém vytáhl reportér Kanálu 5 Tommy Aström. Prý to byla jediná kaňka na Čechy organizovaném MS. Roztleskávačky podle Švédů působily jako lehké děvy a maskot Floorian si prý dovoloval víc, než měl a obtěžoval reportérku Karin Frickovou. Ta se prý necítila komfortně. Navíc si stěžovala, že se objevila na kostce O2 areny, jak jí pizzu. A co prý bylo nejhorší, nic se nezměnilo ani po stížnostech. Tak sorry.

Matthiasi, byls dobrej. Fakt dobrej!

Putování po zahraničí zakončím nutnou zmínkou o švýcarské legendě. Matthias Hofbauer oznámil konec v nároďáku. Nezbývá než poděkovat za ta dlouhá a báječná léta. I díky tomu, jak dlouho byl tváří švýcarské repre, se stal ikonou. V historii světových šampionátů nezapsal nikdo víc kanadských bodů. 48 gólů a 49 asistenci je aktuálním rekordem a kdoví, kdo ho kdy překoná. Klaním se a mrzí mě, že si nikdy nezahrál finále MS. A jinak – bronzovýma medailema si může třeba vydláždit chodbu. Má jich doma SEDM.

Highlighty před půlnocí

Všimli jste si, že highlighty z české extraligy vylézají dřív než obvykle? Ještě na začátku sezony jsem na ně čekal do druhého dne. Po MS se možná něco změnilo, venku už jsou před půlnocí. Takže super! Jen si myslím, že by to šlo i dřív. Třeba do hodiny po zápase a ještě si trochu pohrát s grafikou. A pak přenosy na TV Com klidně můžete zpoplatnit.

Díky, Ivoši!

A na závěr Ivoš. Kaderka myslím. Viděl jsem to snad všude. Dokonce to má i bizár, takže asi nebudu originální ani první 🙂  Všichni řeší, že si tenhle tenisový papaláš vzal na paškál florbal a podle citace v Deníku Sport mu moc nepřeje. Spousta lidí je zklamaná, cítí smutek. Jasně, smutné to je, ale takové věci od zlého člověka prostě občas čekat musíte. Mě to spíš pobavilo. Ten florbal mu musí asi hodně ležet v žaludku, že si ho vzal do huby. Díky Ivoši. My v Praze taky o Brnu neříkáme nic. Ale taky jsme o něm vlastně mluvili, když Komita vyhrála extraligu

 

Tomáš Rambousek

Žádné komentáře

Vyhledávání

Rubriky

Populární články

Přidejte se

Znáte i vy zajímavé florbalové příběhy, které by stálo za to, zapsat do kroniky? Napište mail a vyprávějte.

Nejčtenější články

Rubriky

© Copyright 2020. Florbal Magazín